29 lutego 2024

Wiosną 2024 roku rozpoczniemy budowę integracyjnego placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej przy placówkach prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Pszczynie, z siedzibą w miejscowości Piasek (województwo śląskie). Na terenie, gdzie powstanie nowy plac zabaw, funkcjonuje m.in. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (podopieczni w wieku od 3 do 25 roku życia) oraz Świetlica Terapeutyczna (podopieczni od 26 do 60 roku życia), w których z dziennej pomocy korzysta ponad 100 osób, z czego ponad 50% to osoby niepełnosprawne na wózkach.

Placówki te oferują pomoc dzieciom i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, m.in. niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z nieprawidłowym rozwojem psychoruchowym. Z zaprojektowanego integracyjnego placu zabaw i siłowni zewnętrznej będą korzystali przede wszystkim podopieczni PSONI, ale również okoliczni mieszkańcy, ponieważ teren jest otwarty i dostępny dla wszystkich.

Tak o naszej inicjatywie piszą lokalne media.

Poniżej prezentujemy wizualizacje planowanego placu zabaw o powierzchni 2300 m2

Koszt projektu i budowy wyniesie 399 060,34 zł.