FUNDATORZY

Fundację Drzewo i Jutro postanowiliśmy założyć z mężem z trzech powodów. Po pierwsze – jako rodzice czwórki dzieci – widzimy na co dzień, jak bardzo podstawowym i niezbędnym źródłem siły i radości życia jest dla dzieci wsparcie rodziców. Po drugie – każde z nas ma w swojej najbliższej rodzinie osoby, które nie otrzymały takiego wsparcia: zostały wcześnie osierocone lub oddane przez rodziców pod opiekę instytucji. Ostatnim powodem jest poczucie odpowiedzialności za innych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Oczywistość obowiązku niesienia pomocy staje się dla nas wyraźniejsza w miarę upływu lat. Stworzenie Fundacji Drzewo i Jutro pozwala nam na wypełnianie tego obowiązku w sposób klarowny i profesjonalny, a także – na większą skalę niż dotychczas.

Agnieszka i James Van Bergh

RADA FUNDACJI

DR AGNIESZKA VAN BERGH

Przewodnicząca Rady Fundacji

Absolwentka psychologii i kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktorantka w Szkole Nauk Społecznych Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. W latach 1998-2006 asystent w Pracowni Psychologii Kulturowej i Badań Międzykulturowych PAN oraz wykładowca na Wydziale Psychologii Międzykulturowej w SWPS w Warszawie. Mama cudownej czwórki: Jakuba, Sary, Niny i Dalii. Mieszka z mężem Jamesem i dziećmi w Toronto. Zainteresowania: filozofia A.J. Heschela, współczesna religijna myśl żydowska, teorie międzypokoleniowego dziedziczenia traumy, systemowa terapia rodzin.

ZESPÓŁ FUNDACJI

JOANNA MALISZEWSKA

Członkini Zarządu

Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Historia i Kultura Żydów. Od początku związana z Fundacją Drzewo i Jutro, w której odpowiada za finanse i administrację. Prywatnie pasjonatka dalekich podróży – głównie do Indonezji – oraz mama trzyletniej córeczki.

ANNA PIENIĄŻEK

Koordynatorka Projektów

Absolwentka kierunku Stosunki Międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych Manager CSR w Collegium Civitas. Od 2011 roku związana zawodowo z organizacjami pozarządowymi. Prywatnie miłośniczka dzikiej przyrody i górskich wędrówek. W Fundacji zajmuje się koordynacją projektów.

JACEK GRAJEWSKI

Kierownik Projektów Infrastrukturalnych

Absolwent AWF w Warszawie i studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w sporcie. Od 20 lat związany z zarządzaniem basenowymi obiektami sportowymi, ma na swoim koncie kompleksową koordynację procesu budowy i uruchomienia trzech tego typu obiektów. Pasjonat sportu w każdej postaci, instruktor wielu dyscyplin sportowych (m.in. pływania, narciarstwa zjazdowego, koszykówki). W Fundacji odpowiedzialny za wykonawczą koordynację budowy placów zabaw i innych projektów infrastrukturalnych.