19 maja 2022

Fundacja CultureLab powstała w 2016 roku. Jednym z działań prowadzonych przez organizację jest edukacja ekologiczna ze szczególnym uwzględnieniem tematyki związanej z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs – Sustainable Development Goals). W dniach 23-24 września 2022 roku Fundacja w partnerstwie z Funduszem Wyszehradzkim organizuje w Warszawie I Międzynarodową Konferencję dla Nauczycieli Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych „Nauczyciele Przyszłości – Razem dla Środowiska”. Jej celem jest zwiększenie zaangażowania tej grupy zawodowej w działania na rzecz środowiskowych celów zrównoważonego rozwoju.

Fundacja Drzewo i Jutro wsparła finansowo tłumaczenie konferencji oraz streaming wydarzenia. W ciągu 2 dni ponad 100 nauczycieli z 4 państw europejskich – Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji weźmie udział w konferencji w sposób stacjonarny. Dodatkowo 200 nauczycieli obejrzy w języku polskim streaming online; powstaną również filmy z najciekawszych sesji warsztatowych dostępne dla wszystkich chętnych po wydarzeniu. W trakcie konferencji poruszonych zostanie 6 zagadnień: mała retencja wody (SDG 6); segregacja śmieci (SDG 12); bioróżnorodność (SDG 15); ochrona pszczół (SDG 15); zagrożone gatunki zwierząt (SDG 14) oraz zmiana klimatu (SDG 13).

Projekt będzie realizowany w terminie 23 września 2022 – 1 października 2022, a jego koszt to 29 758,72 zł.

Więcej informacji o Fundacji CultureLab jest dostępnych TUTAJ