12 maja 2022

Plac zabaw, który powstanie przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu będzie trzecim obiektem, wybudowanym ze środków Fundacji w tym roku. Integracyjny plac zabaw jest dedykowany przede wszystkim pacjentom oddziału pediatrycznego, dysponującego 25 miejscami oraz podopiecznym poradni przyszpitalnych, przyjmujących około 150 pacjentów miesięcznie. Około 10% pacjentów pediatrycznych to osoby z niepełnosprawnością ruchową, dlatego część wyposażenia stanowią urządzenia integracyjne, dostosowane do osób z trudnościami w poruszaniu się.

Szpital zapewnia kompleksową i nowoczesną diagnostykę oraz leczenie chorób wieku dziecięcego, wykazując holistyczne podejście do pacjentów. Celem stworzenia placu zabaw jest zapewnienie pacjentom jak najlepszych warunków hospitalizacji, odpowiadających na ich potrzeby rozwojowe.

Koszt planowanej inwestycji wyniesie 272 707,12 zł.

Poniżej wizualizacje placu zabaw.