18 kwietnia 2024

16 kwietnia uroczyście otworzyliśmy – pierwszy w 2024 roku – zaprojektowany i wybudowany przez naszą Fundację, integracyjny plac zabaw, tym razem przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym (OREW) prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Bytomiu (woj. śląskie). Do OREW uczęszcza obecnie 90 podopiecznych w wieku od 3 do 25 lat, ale dziennie z terapii w Ośrodku łącznie korzysta blisko 400 podopiecznych.

Plac zabaw powstał na terenie o powierzchni 1840 m2, przylegającym do placówek prowadzonych przez PSONI. W związku ze specjalnymi potrzebami beneficjentów plac zabaw wyposażono w zestaw huśtawek integracyjnych, zestaw zabawowo-integracyjny z podjazdem dla wózków i urządzeniami sprzyjającymi stymulacji sensorycznej, urządzenia dla podopiecznych na wózkach jak karuzela integracyjna czy specjalna piaskownica, sześć urządzeń rehabilitacyjnych fitness oraz altanę dla wypoczynku i prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu.

W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięli m.in.: Wiceprezydent Miasta Bytomia Adam Fras, Przewodniczący Rady Miejskiej – Adam Staniszewski, Przewodnicząca Zarządu PSONI Koło w Bytomiu – Anna Dziąsko (jednocześnie dyrektor OREW), Sekretarz Zarządu PSONI Koło w Bytomiu – Jolanta Glińska, Kierownik Projektów Infrastrukturalnych w Fundacji Drzewo i Jutro – Jacek Grajewski oraz pracownicy i podopieczni PSONI, a także współwłaściciel firmy wykonawczej Civil Construction – Maciej Jaworski.

Po przecięciu wstęgi przez Natalię – jedną z podopiecznych, uroczystość zwieńczona została zabawą dzieci, młodzieży, ich rodzeństwa i rodziców, którym urządzenia od pierwszych chwil bardzo się spodobały. 😊

Mamy nadzieję, że plac zabaw przyniesie wiele radości i pożytku użytkownikom w każdym wieku!

Materiał video z otwarcia do obejrzenia na kanale YouTube.

Więcej informacji o otwarciu placu zabaw na stronie Koła PSONI w Bytomiu, Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz na lokalnym portalu www.miastobytom.pl

Całkowity koszt projektu i budowy placu zabaw wyniósł 390.394,01 zł.