02 kwietnia 2024

Z radością informujemy, że wkrótce rozpoczniemy budowę kolejnego, ósmego już integracyjnego placu zabaw przy placówkach Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). Plac ten powstanie przy Kole PSONI w Wolbromiu (woj. małopolskie), w ramach którego funkcjonują następujące placówki: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Ośrodek Wczesnej Interwencji, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Wiodący Ośrodek Koordynacyjno-Opiekuńczy, Dzienne Centrum Aktywności, Zespół Rehabilitacyjno-Terapeutyczny, Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin oraz projekt „Rehabilitacja 25 Plus”. Łącznie dziennie Ośrodek obsługuje 250 osób z czego 10 % to osoby na wózkach.

Placówki te oferują pomoc dzieciom i młodzieży z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, m.in. niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z nieprawidłowym rozwojem psychoruchowym. Projektowany plac zabaw przewiduje urządzenia zabawowo-edukacyjno-rehabilitacyjne zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci, uwzględniając również potrzeby terapeutyczne jak i rekreacyjne podopiecznych na wózkach, a także strefę rehabilitacji fitness dla prowadzenia rehabilitacji i aktywacji ruchowej.

Poniżej prezentujemy wizualizacje planowanego placu zabaw o powierzchni 681m2. Koszt projektu i budowy wyniesie 511 431,02 zł.