07 marca 2024

Z przyjemnością informujemy, że w marcu 2024 roku – po kilkumiesięcznym badaniu potrzeb i projektowaniu optymalnych rozwiązań – rozpoczynamy kompleksowy remont sali gimnastycznej przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Bytomiu.

Brak odpowiedniej wentylacji, klimatyzacji,  wystarczającego oświetlenia, zniszczona podłoga, uszkodzone ściany i sufity oraz brak pomieszczenia magazynowego na sprzęt, przyrządy i przybory do terapii, to mankamenty obecnie wykorzystywanej sali.

Kompleksowy remont sali gimnastycznej będzie obejmował:

• wymianę podłogi na sportową typu Gerflor,
  • budowę ściany wygradzającej część magazynową,
  • naprawienie, malowanie ścian oraz montaż dekorów,
  • wykonanie i instalację systemu wentylacji i klimatyzacji,
  • wykonanie i instalację systemu oświetlenia,
  • wyposażenie sali w rolety, osłony grzejnikowe, siatki zabezpieczające, drabinki, panele wspinaczkowe, materace, składane trybuny, urządzenie projekcyjne oraz nowe drzwi.

Dodatkowe informacje o remoncie na stronie PSONI Bytom.

Poniżej zdjęcia stanu obecnego oraz wizualizacje zmodernizowanej sali gimnastycznej.

Całkowity koszt zaprojektowania i przeprowadzenia kompleksowego remontu sali gimnastycznej w wysokości 394 532,60 zł w całości jest finansowany ze środków Fundacji.