28 sierpnia 2024

Kontynuujemy, rozpoczętą w 2019 roku, współpracę z Fundacją Polska Gościnność. W ramach trzyletniego projektu „Wsparcie edukacyjne dzieci uchodźczych” – od 1.09.2024 do 31.08.2027 roku – 150 uczniów z rodzin cudzoziemskich otrzyma systematyczną pomoc w nauce ze strony zrekrutowanych i przeszkolonych przez Fundację wolontariuszy – głównie warszawskich studentów. Korepetycje będą odbywać się 2 razy w tygodniu i trwać średnio 1,5 godziny. Dzieci oraz ich rodzice zostaną objęci również wsparciem psychologicznym, takim jak działania terapeutyczne, psychoedukacja i wzmacnianie kompetencji wychowawczych opiekunów oraz ewentualne interwencje kryzysowe. Dla wolontariuszy zaplanowano natomiast superwizję indywidualną oraz grupową.

Mamy nadzieję, że trzyletnia formuła współpracy z FDJ pomoże Fundacji Polska Gościnność wspierać w nauce jak największą liczbę dzieci z rodzin cudzoziemskich i uchodźczych, pomagając im przezwyciężać trudności edukacyjne i tym samym stwarzając warunki do rozwoju oraz godnego życia w Polsce.

Na realizację projektu w latach 2024–2027 przeznaczyliśmy 225 000 złotych (w I roku trwania projektu – 70 000 złotych).

Więcej o nim można przeczytać tutaj.