20 czerwca 2024

Fundacja Drzewo i Jutro od 2018 roku wspiera  organizacje działające na rzecz dzieci uchodźczych i ich rodzin.

FDJ współfinansuje projekty, w ramach których m.in. udzielane są dzieciom i młodzieży  korepetycje i pomoc psychologiczna (Fundacja Polska Gościnność), a także podejmowane działania edukacyjno-integracyjne w świetlicach prowadzonych w Ośrodkach  dla Cudzoziemców w Dębaku i Lininie koło Warszawy, a wcześniej – na warszawskim Targówku (Fundacja Dla Wolności) oraz realizowane warsztaty edukacyjno-artystyczno-kulturowe w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie w województwie lubelskim (Stowarzyszenie dla Ziemi).

W latach 2018 – 2024 na ten cel Fundacja przeznaczyła 1 369 696 zł.

Mamy nadzieję, że działania, podejmowane przez wspierane przez nas organizacje pozarządowe na rzecz rodzin uchodźczych, pomagają im w przezwyciężaniu trudności i wyzwań związanych z ich sytuacją oraz pozwalają na poprawę jakości ich życia w Polsce.