27 grudnia 2023

Od 2021 roku współpracujemy z Fundacją Atalaya dofinansowując wsparcie dla usamodzielniającej się młodzieży z warszawskiej pieczy zastępczej. W styczniu rozpocznie się trzecia edycja projektu „Lighthouse – program mieszkań wspomaganych”, w ramach której współfinansujemy wynagrodzenia opiekunów mieszkań, opłaty eksploatacyjne lokali oraz koszty drobnych remontów.  Od stycznia do sierpnia 2024 roku 12 osób w wieku 18-26 lat będzie przygotowywać się do samodzielnego życia poprzez pobyt w 5 mieszkaniach wspomaganych, prowadzonych przez Fundację. Dwoje spośród nich osiągnie w tym czasie samodzielność mieszkaniową.

Kluczowym elementem programu jest specjalistyczne wsparcie udzielane uczestnikom projektu przez opiekunów mieszkań (psychologów). Dodatkowo, by ustabilizować sytuację finansową i podjąć zatrudnienie, młodzież korzysta z doradztwa zawodowego: poznaje swoje mocne strony, tworzy profesjonalne CV i przygotowuje się do rozmów kwalifikacyjnych. Uczestnictwo w programie jest również okazją do wspólnego spędzania czasu wolnego m.in. w kinie, escape roomie, na kręglach czy w teatrze.

W tej edycji projektu FDJ finansuje również pomoc specjalistyczną dla podopiecznych Fundacji – wsparcie psychologiczne (80 godzin), terapeutyczne (64 godziny) oraz 12 wizyt u lekarzy specjalistów.

Na realizację projektu przekazaliśmy 96 800 zł.

Więcej przeczytasz o nim tutaj.