13 marca 2024

W styczniu na ferie zimowe wyjechali podopieczni Dolnośląskiej Fundacji na rzecz pieczy zastępczej „Przystanek Rodzina”. W ramach projektu „Obozy Inspiracji”, współfinansowaliśmy 7 dniowy wyjazd 28 dzieci.

Obóz był oparty o 3 filary: zajęcia sportowe – naukę jazdy na nartach lub snowboardzie; zajęcia edukacyjne – m.in. podstawy pierwszej pomocy; gry i zabawy integracyjne i zespołowe. Promował kulturę sportu i aktywnego wypoczynku jako preferowanych form spędzania wolnego czasu. Działania te miały na celu nie tylko rozwijanie umiejętności i zdolności fizycznych dzieci, ale również kształtowanie pozytywnego stosunku do aktywności fizycznej jako źródła przyjemności i sposobu na zdrowe życie.

Wśród kadry obozu był także psycholog, który otoczył swoją opieką podopiecznych oraz był wsparciem dla wychowawców w pracy z dziećmi.

Mamy nadzieję, że wyjazd był dla podopiecznych Fundacji wspaniałą przygodą oraz szansą, by wypocząć i nawiązać nowe znajomości. Kolejny wyjazd współfinansowany przez FDJ w ramach tego projektu odbędzie się już w wakacje!

Więcej o tym projekcie można przeczytać tutaj.