09 maja 2024

Od 2019 roku współfinansujemy projekt „OBCY? Zbliżenia”, w ramach którego Stowarzyszenie „Dla Ziemi” podejmuje działania edukacyjne, integracyjne i aktywizujące na rzecz rodzin uchodźczych, przebywających w Ośrodku Dla Cudzoziemców i w prywatnych mieszkaniach w Łukowie na Lubelszczyźnie. Doceniając dotychczasową współpracę, Rada oraz Zarząd Fundacji Drzewo i Jutro podjęli decyzję o kontynuowaniu współfinansowania działań Stowarzyszenia w oparciu o umowę 3-letnią.

W latach 2024-2027 FDJ ponownie będzie współfinansować prowadzenie zajęć artystycznych (plastycznych, kuglarskich, muzycznych i teatralnych) oraz edukacyjnych (nauka języka angielskiego w formie zabawy) dla dzieci i młodzieży z Ośrodka w Łukowie. W ramach działań realizowanych poza Ośrodkiem dzieci wraz z rodzicami wezmą także udział w wycieczkach (indywidulanych lub zbiorowych), stanowiących okazję do poznania Polski i jej dziedzictwa kulturowego oraz zacieśniania więzi rodzinnych. W tej edycji projektu sfinansujemy również wyjazdy na pokazy i festiwale działającej w Ośrodku Dziewczyńskiej Grupy Bębniarskiej.

Mamy nadzieję, że trzyletnia formuła współpracy z FDJ pomoże Stowarzyszeniu „Dla Ziemi” w długofalowym planowaniu atrakcyjnych działań na rzecz rodzin uchodźczych z Łukowa.

Na realizację projektu w latach 2024–2027 przeznaczyliśmy 150 000 złotych (w I roku trwania projektu – 45 000 złotych).

Więcej o nim można przeczytać tutaj.