24 maja 2024

Fundacja Drzewo i Jutro od 2020 roku współfinansuje działania Programu Umacniania Rodziny (PUR) w Biłgoraju, prowadzonego przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, na rzecz rodzin znajdujących się w kryzysie oraz zagrożonych utratą opieki rodziców nad dziećmi.

W zakończonej edycji projektu, trwającej od 1.04.2023 do 31.03.2024 wparciem Programu objęto 269 beneficjentów. FDJ współfinansowała wynagrodzenia: koordynatora PUR-u w Biłgoraju, 2 wychowawców organizujących zajęcia świetlicowe (w ramach finasowania FDJ przeprowadzono 99 godzin zajęć), psychologa prowadzącego konsultacje indywidualne (286 godzin konsultacji) oraz warsztaty grupowe dla dzieci i rodziców (69 godzin warsztatów); a także 2 asystentów rodzin i pracownika socjalnego, wspierających rodziny w ich środowisku domowym i pomagających w rozwiązywaniu bieżących problemów i wzmacnianiu umiejętności wychowawczych (1248 przeprowadzonych konsultacji dla rodzin). Darowizna FDJ pokryła także koszty 24 godzin superwizji pracowników merytorycznych PUR.

Dzięki finansowaniu Fundacji odbyły się też: 3-dniowy wyjazd wakacyjny z elementami socjoterapii dla 25 osobowej grupy młodzieży w Bieszczady; wyjazd integracyjno-kulturalny dla 18 rodziców podsumowujący pracę z psychologiem do Zamościa oraz 2 wyjazdy rodzinne dla 99 osób – do Kazimierza Dolnego i do Parku Żywiołów w Roztoczu – stanowiące okazję do wypoczynku i integracji podopiecznych oraz modelowania właściwych zachowań społecznych.

Całkowity koszt projektu – 318 000 zł.

Więcej przeczytasz o nim tutaj.