13 czerwca 2024

W tym roku 7 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy (DPK) – międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Nazwa święta opisuje jego cel – którym jest zachęcenie nauczycieli do wyjścia z uczniami poza budynek szkoły czy przedszkola i prowadzenie zajęć w terenie, w kontakcie z naturą: w parku, lesie, na łące. FDJ od 2021 roku wspiera finansowo Dzień Pustej Klasy w ramach współpracy z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła”, który organizuje obchody DPK w Polsce. W tegorocznej – 9 już – edycji Dnia Pustej Klasy wzięło udział ponad 230 tysięcy dzieci z 2000 szkół, przedszkoli, ośrodków szkolno-wychowawczych, drużyn harcerskich, bibliotek i innych placówek oraz blisko 13000 nauczycielek i nauczycieli.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich dzieci i nauczycieli „lekcje w naturze” były inspirujące, radosne i ciekawe! A „Źródłom” gratulujemy rekordowej 9 edycji Dnia Pustej Klasy!