11 sierpnia 2022

10 sierpnia uroczyście otworzyliśmy kolejny, zaprojektowany i wybudowany przez naszą Fundację, integracyjny plac zabaw, tym razem przy Oddziale Pediatrycznym w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Szpital ten zapewnia kompleksową i nowoczesną diagnostykę oraz leczenie chorób wieku dziecięcego.

Dyrekcja Szpitala oraz Personel Oddziału Pediatrycznego kładzie duży nacisk na zapewnienie najmłodszym Pacjentom, poza profesjonalną opieką medyczną, odpowiednich warunków hospitalizacji, stworzenie atmosfery pełnej ciepła i życzliwości. Pracownicy dokładają starań, by pobyt w szpitalu wiązał się z jak najmniejszym poziomem stresu u podopiecznych, a proces leczenia uzupełniony był o aktywność ruchową, który zwiększa efektywność farmakoterapii. Wcześniej na terenie Szpitala brakowało miejsca do zabawy i odpoczynku dla małych pacjentów oraz ich rodzin, dlatego Dyrekcja i Personel zwrócił się do Fundacji Drzewo i Jutro z prośbą o pomoc w wybudowaniu placu zabaw.

Część pacjentów przebywających na Oddziale Pediatrycznym oraz korzystających z konsultacji w przyszpitalnych poradniach to dzieci i młodzież z niepełnosprawnością ruchową, dlatego na placu zabaw pojawiły się również urządzenia dostosowane do osób z trudnościami w poruszaniu się (m.in. zestaw ze zjeżdżalnią z podjazdem dla wózków inwalidzkich, karuzela integracyjna).

W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięli przedstawiciele Szpitala: m.in. Dyrektor Szpitala – Kamil Barczyk i Kierownik Oddziału Pediatrycznego – dr Aleksandra Kopczyńska, przedstawiciele Fundacji Drzewo i Jutro: Koordynatorka Projektów – Anita Czoska oraz Kierownik Projektów Infrastrukturalnych – Jacek Grajewski, a także Starosta Bolesławiecki – Tomasz Gabrysiak.

Plac zabaw został już przetestowany przez pierwsze dzieci, które chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami 😊

Koszt budowy placu zabaw o powierzchni 435 m2 wyniósł 272 707,12 zł.

Relacja z otwarcia placu zabaw dostępna jest również na stronie internetowej Szpitala.