13 maja 2021

11 maja 2021 roku rozpoczęliśmy kolejną, trzecią już, edycję projektu „OBCY? Zbliżenia” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi”, które wspiera działania na rzecz rodzin uchodźczych w Ośrodku Dla Cudzoziemców w Łukowie na Lubelszczyźnie.

W obecnym projekcie finansujemy 120 godzin zajęć edukacyjno-artystycznych dla grupy 60 dzieci przebywających w Ośrodku. Program obejmuje wsparcie w edukacji zdalnej, naukę języka polskiego poprzez aktywności artystyczne, zajęcia informatyczne dla młodzieży oraz zajęcia rozwijające talenty dzieci – grupy muzyczne, plastyczne i teatralne.

Projekt zakłada również działania poza Ośrodkiem – wyjazdy wakacyjne dla dzieci i ich rodzin oraz spotkania warsztatowo-informacyjne z mieszkankami Ośrodka, podczas których zainteresowane osoby będą mogły bliżej poznać sytuację uchodźców w Polsce.

Ze Stowarzyszeniem „Dla Ziemi” współpracujemy od 2019 roku, a bieżący projekt realizowany będzie przez kolejnych 12 miesięcy – do 30 kwietnia 2022 roku.

Koszt projektu to 40 000 zł.