28 marca 2024

Od 2019 roku współfinansujemy projekt „Przystanek Świetlica” realizowany przez Fundację Dla Wolności (FDW). W tym roku, doceniając dotychczasową współpracę, jakość i wagę działań podejmowanych przez organizację, Rada oraz Zarząd Fundacji Drzewo i Jutro zdecydowali o kontynuowaniu wsparcia finansowego tego działania w latach 2024-27, w oparciu o umowę trzyletnią.

„Przystanek Świetlica” to projekt, w ramach którego prowadzone są świetlice dla dzieci zamieszkujących w Ośrodkach dla Cudzoziemców w dwóch lokalizacjach w okolicy Warszawy: w Lininie oraz w Podkowie Leśnej – Dębaku. Dofinansowanie Fundacji Drzewo i Jutro obejmuje m.in. wynagrodzenia wychowawców prowadzących zajęcia w świetlicach, superwizję ich pracy oraz wycieczki dla podopiecznych i materiały do prowadzenia zajęć. Celem realizowanych zajęć jest wsparcie rozwoju dzieci z rodzin cudzoziemskich, w szczególności podniesienie ich kompetencji społecznych (radzenie sobie z trudnymi emocjami i stresem, funkcjonowanie w grupie i relacje rówieśnicze) oraz komunikacyjnych (nauka języka polskiego), umożliwienie im aktywnego spędzania czasu i zaznajamianie z kulturą kraju przyjmującego.

Na realizację projektu w latach 2024-2027 przeznaczyliśmy 300 000 PLN (w pierwszym roku 100 000 PLN).

Więcej przeczytasz o nim tutaj.