04 kwietnia 2024

Od 2021 roku współfinansujemy Młodzieżowy Program Edukacji Żeglarskiej, prowadzony przez Fundację Ocean Marzeń (FOM). Doceniając dotychczasową współpracę i jakość realizowanych działań, Rada oraz Zarząd Fundacji Drzewo i Jutro podjęli decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego Fundacji Ocean Marzeń w oparciu o umowę trzyletnią.

W nowej edycji projektu FDJ będzie współfinansować wynagrodzenia kadry rejsów dla podopiecznych FOM – głównie dzieci z pieczy zastępczej oraz z rodzin zastępczych. Każdego roku organizowane są rejsy śródlądowe i morskie, w czasie których dzieci i młodzież nabywają nowe umiejętności konieczne do uzyskania stopni żeglarskich, rozwijają swoje kompetencje interpersonalne, a także aktywnie i miło spędzają czas. FDJ dofinansuje także w tej edycji projektu stypendia dla szczególnie zainteresowanych żeglarstwem podopiecznych, którzy kontynuują naukę w szkołach morskich.

Na realizację tego projektu w latach 2024-2026 przeznaczyliśmy 330 000 złotych (w pierwszym roku 100 000 złotych).

Więcej o nim można przeczytać tutaj.