19 września 2022

Do grona organizacji działających w obszarze edukacji ekologicznej, wspieranych przez naszą fundację, we wrześniu dołączyła kolejna – Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja z Wilkowic w województwie śląskim. To jedna z najstarszych polskich organizacji społecznych zajmujących się ochroną przyrody i prawami zwierząt. Od 20 lat realizuje program „Święto Drzewa”, w ramach którego  780 tysięcy uczestników posadziło ponad 1 milion drzew i krzewów.

Współfinansowany przez nas projekt „Święto Drzewa – ogrody dla przyrody” obejmuje zorganizowanie 2 wydarzeń edukacyjnych w województwie śląskim – w ogrodzie Publicznego Przedszkola w Bestwinie oraz w parku Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej. W akcjach będzie uczestniczyć 130 dzieci, które wezmą udział w warsztatach na temat różnorodności biologicznej i współzależności w przyrodzie. Zwieńczeniem wydarzeń będzie wspólne sadzenie roślin oraz budowa schronień i budek dla zwierząt. Projekt trwa do końca listopada 2022 roku.

Wysokość dofinansowania ze środków fundacji: 25 000 zł.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się pod linkiem: strona projektu