Projekt

Od 2022 roku wspieramy finansowo Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja – jedną z najstarszych polskich organizacji społecznych zajmujących się ochroną przyrody i prawami zwierząt. W ramach projektu „Święto Drzewa – ogrody dla przyrody” organizowane są wydarzenia edukacyjne dla dzieci połączone z sadzeniem roślin. W edycji pilotażowej powstały 2 ogrody w województwie śląskim – na terenie Publicznego Przedszkola w Bestwinie oraz w parku Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej. W trakcie wydarzeń 6 edukatorów Klubu Gaja przeprowadziło warsztaty na temat różnorodności biologicznej i współzależności w przyrodzie, w których wzięło udział 161 dzieci z lokalnych placówek oświaty. Uczestnicy poznali różne gatunki roślin, dowiedzieli się, jak prawidłowo je posadzić i o nie dbać. Podczas warsztatów na temat wybranych gatunków zwierząt zdobyli wiedzę o ich potrzebach i zbudowali dla nich budki lęgowe oraz schronienia, które następnie zostały zamontowane na trenie przylegającym do przedszkola i w przyszpitalnym parku.

Ogród przy Publicznym Przedszkolu w Bestwinie służy przedszkolakom do edukacji i codziennych aktywności. Korzysta z niego także miejscowa ludność – otwarta przestrzeń ogrodu sąsiaduje z zabytkowym parkiem pałacu Habsburgów.

Z terenów zieleni przy tężni w ogólnodostępnym parku Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii ma pożytek społeczność szpitala oraz mieszkańcy Bystrej, którzy chętnie odwiedzają to miejsce.

Partner

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja

Cel projektu

Celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży na temat ochrony różnorodności biologicznej, poparta konkretnym działaniem – założeniem terenów zieleni przyjaznych dla przyrody i ludzi.

Czas trwania projektu

Od września 2022 roku do listopada 2022 roku

Beneficjenci

Beneficjentami są dzieci z województwa śląskiego, uczęszczających do Przedszkola w Bestwinie oraz Przedszkola Publicznego i Szkoły Podstawowej nr 1 w Bystrej.

Koszt projektu

25 000 PLN

Galeria zdjęć

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Rozpoczynamy współpracę ze Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym Klub Gaja

Do grona organizacji działających w obszarze edukacji ekologicznej, wspieranych przez naszą fundację, we wrześniu dołączyła kolejna – Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub…

Inne projekty z tym partnerem

Nie mamy innych projektów powiązanych z tym partnerem

Przewiń do góry