04 października 2022

Od 3 lat wspieramy finansowo edukację ekologiczną prowadzoną przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi. We wrześniu rozpoczął się projekt „EkoRok ze Źródłami”, w ramach którego do końca czerwca 2023 stowarzyszenie przeprowadzi cykl 5 czterogodzinnych warsztatów terenowych dla 300 młodszych uczniów z 15 klas szkół podstawowych oraz zrealizuje 150 dwugodzinnych warsztatów stacjonarnych dla 2700 uczniów klas I-VIII. Dodatkowo – w łódzkich parkach i lasach – zostanie przeprowadzonych 6 ekologiczno-przyrodniczych warsztatów rodzinnych, w których weźmie udział około 180 osób. Trzygodzinne spacery będą okazją dla uczestników nie tylko do wielowymiarowego poznawania przyrody, ale również do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

W ramach projektu wspieramy także działania związane z obchodami Dnia Pustej Klasy, które odbędą się 16 czerwca 2023 roku – Fundacja Drzewo i Jutro sfinansowała m.in. opracowanie nowych materiałów edukacyjnych do zajęć terenowych dla nauczycieli, którzy razem ze swoimi klasami zgłoszą się do udziału w tym wydarzeniu.

Dzień Pustej Klasy to swoiste święto edukacji w naturze. Jego celem jest zachęcenie nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły.

Całkowity koszt projektu wynosi 99 900 zł.

Więcej przeczytasz o nim tutaj.