09 listopada 2023

6 listopada dokonaliśmy odbioru końcowego prac remontowych w Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży (CELR) Polskiego Związku Niewidomych w Rudołtowicach (województwo śląskie). Placówka ta zapewnia leczenie, terapię, opiekę niewidomym i niedowidzącym dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową oraz współistniejącymi schorzeniami. W CELR przebywa obecnie 46 podopiecznych w wieku od 3. do 25. roku życia, z czego 28 pod stałą, całodobową opieką lekarską. Działające tu Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy niosą pomoc jednym z najbardziej doświadczonych przez los.

W ramach przeprowadzonego remontu naprawiono pokrycie dachowe, rynny, okładziny wykuszy budynku rehabilitacyjno-administracyjnego oraz docieplono strop i skosy dachowe w budynku arteterapii w oficynie pałacowej. Wykonane prace pozwolą pozbyć się z sal terapeutycznych wiaderek, do których ze stropu ociekała woda deszczowa oraz stworzyć godne i bezpieczne warunki dla terapii podopiecznych w docieplonej oficynie, a jednocześnie pozyskać w docieplonym strychu pomieszczenia magazynowe.

Odbioru robót dokonali:

Dyrektor CELR PZN Rudołtowice – Beata Brom, Kierownik Projektów Infrastrukturalnych w Fundacji Drzewo i Jutro – Jacek Grajewski, Inspektor nadzoru budowlanego – Henryk Szafarczyk, a także właściciel firmy wykonawczej Zakład Remontowo Budowlany „IŻ-BUD” – Waldemar Pruszkowski.

Całkowity koszt projektu wyniósł 107 559,48 zł.

Więcej o projekcie można przeczytać tutaj.