08 października 2024

W lipcu 2023 r. rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Dobrych Inicjatyw (FDI), która od 2014 roku działa na rzecz dzieci i młodzieży z instytucjonalnej pieczy zastępczej – przede wszystkim z małych miasteczek oraz terenów wiejskich. W ramach pierwszej edycji „Programu stypendialnego Fundacji Dobrych Inicjatyw dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych” 94 beneficjentów organizacji otrzymało wsparcie psychologiczne (m.in. konsultacje psychologiczne, psychoterapię), edukacyjne oraz zawodowe.

W trakcie projektu 51 podopiecznych wywodzących się z 21 placówek opiekuńczo-wychowawczych, współpracujących z FDI odbyło 763 konsultacje w ramach stypendium psychologicznego – a FDJ sfinansowała w sumie 262 wizyty dla 14 z nich.

Całkowity koszt projektu wyniósł 50 000 zł.

Więcej przeczytasz o nim tutaj.