01 marca 2024

Zakończyła się piąta edycja projektu „Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku – kompleksowa pomoc pod jednym dachem 2023” na realizację którego Fundacja Drzewo i Jutro przeznaczyła 257 860 złotych. Centrum Pomocy Dzieciom (CPD) w Gdańsku, prowadzone przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, jest trzecią, obok warszawskiej i głogowskiej, wspieraną przez nas placówką, wchodzącą w skład ogólnopolskiej sieci Centrów Pomocy Dzieciom.

W ramach działań finansowanych przez Fundację Drzewo i Jutro w 2023 roku przeprowadzono 668 konsultacji psychologicznych dla dzieci i rodziców/opiekunów (łącznie 82 osób). Zatrudniony w placówce lekarz psychiatra udzielił 48 konsultacji dla 18 osób. Fundacja współfinansowała także realizację grup terapeutycznych dla rodziców, superwizję pracowników oraz konferencję „Dziecko doświadczające traumy”.

Projekt jest kontynuowany w latach 2024-2026 w oparciu o umowę trzyletnią.

Więcej o gdańskim CPD można przeczytać tutaj.