14 maja 2024

Fundacja Drzewo i Jutro (FDJ) od 2016 roku współfinansuje działania Centrum Pomocy Dzieciom (CPD) w Warszawie, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W marcu 2024 zakończyła się siódma już edycja projektu wsparcia Centrum, na realizację którego Fundacja Drzewo i Jutro przeznaczyła 380 223 zł. Warszawskie CPD jest jedną z trzech, wspieranych przez nas, tego typu placówek (obok CPD w Gdańsku i Głogowie), wchodzących w skład ogólnopolskiej sieci Centrów Pomocy Dzieciom.

W ramach działań finansowanych przez Fundację Drzewo i Jutro w tej edycji projektu przeprowadzono 735 godzin konsultacji psychologicznych dla dzieci i rodziców oraz 218 godzin konsultacji psychiatrycznych. Dzięki środkom Fundacji przeprowadzono także 115 godzin warsztatów wsparciowo-terapeutycznych dla rodziców i 35 godzin warsztatów arteterapii dla nastolatek oraz 38 godzin superwizji dla Zespołu terapeutycznego. FDJ sfinansowała również udzielaną przez placówkę pomoc edukacyjną (175 godzin korepetycji) i socjalną, z której skorzystało 19 rodzin.

Projekt jest kontynuowany w latach 2024-2027 w oparciu o umowę trzyletnią.

Więcej o warszawskim CPD można przeczytać tutaj.