01 lutego 2024

Od 2022 roku współfinansujemy edukację ekologiczną, realizowaną przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej (WCEE) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W tej edycji projektu, doceniając dotychczasową współpracę, jakość i wagę działań prowadzonych przez organizację, Rada oraz Zarząd Fundacji Drzewo i Jutro podjęły decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego edukacyjnej działalności WCEE w oparciu o umowę trzyletnią.

W latach 2024-2027 FDJ sfinansuje 315 warsztatów zrównoważonego rozwoju dla minimum 6 000 dzieci z grup przedszkolnych oraz szkół podstawowych i średnich, jak również wychowanków świetlic środowiskowych. W ramach projektu odbędą się także kolejne 3 edycje Konkursu „Zielone miejsce” dla 60 grup zorganizowanych. 1 000 uczestników, wywodzących się m.in. z przedszkoli, szkół, kół gospodyń wiejskich, domów pomocy społecznej, domów dziecka, klubów seniora oraz uniwersytetów ludowych i III wieku weźmie udział warsztatach dotyczących małej retencji oraz wody w ogrodzie przyjaznym ptakom i owadom. Na przestrzeni 3 lat komisja konkursowa wybierze 36 najciekawszych pomysłów, a ich autorom przyzna nagrody i wyróżnienia w postaci roślin, które zostaną wykorzystane do stworzenia „Zielonych miejsc”. Laureaci wezmą dodatkowo udział w warsztatach dotyczących zmian w przyrodzie w trakcie czterech pór roku.

Mamy nadzieję, że trzyletnia formuła współpracy z FDJ pomoże WCEE w długofalowym planowaniu działań edukacyjnych w obszarze ekologii oraz przyczyni się do wzrostu świadomości przyrodniczej mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Na realizację projektu w latach 2024 – 2027 przeznaczyliśmy 180 000 złotych (w I roku trwania projektu – 55 000 złotych).

Więcej przeczytasz o nim tutaj.