01 czerwca 2021

Miło nam poinformować, że wkrótce rozpoczynamy budowę integracyjnego placu zabaw oraz wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju. Szpital oferuje rehabilitację na Oddziale Ogólnoustrojowym oraz Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej dla około 70 pacjentów (do 18 roku życia) oraz wizyty w specjalistycznych poradniach przyszpitalnych. W placówce funkcjonuje też szkoła przyszpitalna, do której uczęszczają pacjenci długotrwale hospitalizowani. Szpital do tej pory nie dysponował bezpiecznym terenem służącym zajęciom sportowym i zabawie.

 

Po rozpoznaniu potrzeb pacjentów została przygotowana koncepcja integracyjnego placu zabaw – przeznaczonego dla najmłodszych pacjentów – oraz boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę nożną i ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę.

 

Mamy nadzieję, że już wkrótce pacjenci szpitala będą mogli korzystać z bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, umożliwiającej zabawę i sprzyjającej procesowi powrotu do zdrowia. Czekamy na rozpoczęcie prac budowlanych, ich efektami będziemy się dzielić na naszej stronie internetowej i profilu Facebook.

 

Poniżej wizualizacje obu obiektów.

 

Scroll to Top