30 grudnia 2021

Z przyjemnością informujemy o objęciu patronatem honorowym publikacji z zakresu edukacji ekologicznej autorstwa dr Joanny Godawy, wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego.

Monografia „Zielona inkluzja, czyli o relacji człowieka z przyrodą, outdoor education i leśnej bajce” zajmuje się tematem deficytu kontaktu człowieka z przyrodą oraz przedstawia rożne sposoby zbliżania się do natury. Zaproponowano w niej między innymi autorski model leśnej bajki, która pomaga w pogłębianiu relacji dzieci z naturą. Autorka przybliża również temat kąpieli leśnych, które mimo rosnącej popularności na świecie doczekały się dotąd niewielu polskich opracowań naukowych, szczególnie z uwzględnieniem udziału dzieci.

Książka jest skierowana przede wszystkim do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz edukatorów leśnych.

Mamy nadzieję, że lektura „Zielonej inkluzji…” będzie pomocna w projektowaniu działań edukacyjno-rozwojowych w przestrzeni natury i zainspiruje czytelników do rozwijania edukacji ekologicznej w terenie, której jesteśmy gorącymi zwolennikami.

 

Scroll to Top