04 kwietnia 2023

W kwietniu rozpoczęliśmy współfinansowanie kolejnej edycji projektu Przystanku „Świetlica”, prowadzonego przez Fundację dla Wolności w nowej lokalizacji – Ośrodku dla Cudzoziemców w Lininie k/Warszawy. Projekt jest kierowany do grupy ok. 60 dzieci uchodźczych zamieszkujących w Ośrodku. W obecnej edycji dofinansowanie Fundacji Drzewo i Jutro obejmuje wynagrodzenia wychowawców prowadzących zajęcia w świetlicy, superwizję ich pracy oraz wycieczki. Celem realizowanych zajęć jest wsparcie rozwoju dzieci z rodzin cudzoziemskich, w szczególności podniesienie ich kompetencji społecznych i komunikacyjnych, umożliwienie im aktywnego spędzania czasu oraz zwiększenie ich udziału w kulturze kraju przyjmującego.

Projekt realizowany będzie w okresie od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 roku, a jego koszt wynosi 99 983,00 zł.

Więcej przeczytasz o nim tutaj.