Projekt

Współpracę ze Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa z Kwidzyna rozpoczęliśmy w 2022 roku. Organizacja od 2000 roku działa w obszarze edukacji ekologicznej, ochrony przyrody i animacji społecznej. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem FDJ finansuje warsztaty edukacyjne o tematyce przyrodniczej, poruszające m.in. kwestie bioróżnorodności, zmian klimatycznych, czystości powietrza i wody, rolnictwa ekologicznego. Podczas zajęć uczestnicy przyglądają się alejom, okolicznym lasom, zwierzętom oraz rozpoznają gatunki drzew i roślin. W trakcie warsztatów poruszane są również zagadnienia dot. przeciwdziałania zaśmieceniu środowiska i minimalizacji ilości odpadów.

4-godzinne warsztaty odbywają się w sali edukacyjnej, mieszczącej się w siedzibie Eko-Inicjatywy w Kwidzynie oraz w pobliskim terenie (las, park, arboretum, przestrzeń nad rzeką Cyganówką); zajęcia są przeprowadzane przez specjalistów – przyrodników.

W pilotażowej edycji projektu zostało przeprowadzonych 40 warsztatów dla 964 dzieci. Pośrednio w edukację ekologiczną zaangażowało się także blisko 50 nauczycieli oraz 50 opiekunów.

We wrześniu 2023 roku rozpoczęła się druga edycja projektu, w ramach której odbędzie się 60 warsztatów dla 1200 uczniów.

Partner

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa

Cel projektu

Wyrównanie szans w zakresie edukacji ekologicznej między dziećmi z Kwidzyna a dziećmi z okolicznych gmin wiejskich.

Czas trwania projektu

Od września 2022 roku do czerwca 2024 roku.

Beneficjenci

Dzieci ze szkół oraz przedszkoli (zerówek) z gmin wiejskich, leżących w otoczeniu Kwidzyna.

Koszt projektu

Od września 2023 roku do czerwca 2024 roku – 55 000 PLN
Od września 2022 roku do marca 2023 roku – 35 000 PLN

Razem w latach 2022-2024 – 90 000 PLN

 

Galeria zdjęć

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Rozpoczynamy współpracę ze Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa z Kwidzyna

Z radością informujmy, że nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Eko-Inicjatywa z Kwidzyna w województwie pomorskim. Od września będziemy finansować projekt „Edukacja…

Druga edycja projektu Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa

We wrześniu rozpoczął się projekt „Edukacja ekologiczna na terenach wiejskich «Poczuj klimat z Eko-Inicjatywą»” Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, z którym podjęliśmy współpracę…

Inne projekty z tym partnerem

Nie mamy innych projektów powiązanych z tym partnerem

Scroll to Top