12 marca 2024

Od 2020 roku współfinansujemy edukację ekologiczną, prowadzoną przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie (FKO). W tym roku, doceniając dotychczasową współpracę, jakość i wagę działań podejmowanych przez organizację, Rada oraz Zarząd Fundacji Drzewo i Jutro zdecydowali o kontynuowaniu wsparcia finansowego edukacyjnej działalności FKO w oparciu o umowę trzyletnią.

W pierwszym roku projektu „Kupuj Odpowiedzialnie! – ekologiczna edukacja konsumencka” FDJ będzie ponownie współfinansować realizację kursu #DomNaDetoksie, przygotowującego 50 młodych ludzi – eko-ambasadorów do przeprowadzania przeglądów gospodarstw domowych pod kątem obecności niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych (około 250 przeglądów). FKO zaktualizuje ponadto wykorzystywane dotychczas w ramach tego kursu materiały edukacyjne i opracuje – w odpowiedzi na zainteresowanie i zapytania m.in. od szkół – krótszy format tych zajęć (dwugodzinne warsztaty), ujmujący tematykę z kursu w skondensowany sposób. W drugim i trzecim roku projektu FKO będzie realizować działania edukacyjne wokół kolejnych tematów, takich jak: greenwashing, fast fashion, wpływ nieodpowiedzialnej produkcji i konsumpcji na klimat oraz zasoby naturalne (w tym m.in. na glebę).

Mamy nadzieję, że trzyletnia formuła współpracy z FDJ pomoże FKO w długofalowym planowaniu działań edukacyjnych w obszarze ekologii i pozwoli na zwiększenie społecznej świadomości konsumenckiej.

Na realizację projektu w latach 2024 – 2027 przeznaczyliśmy 160 000 złotych (w I roku trwania projektu – 50 000 złotych).

Więcej przeczytasz o nim tutaj