01 lutego 2023

W lutym 2023 roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją po DRUGIE, działającą od 12 lat na rzecz młodych osób w kryzysie bezdomności i w trudnej sytuacji życiowej. W ramach projektu „Dom dla młodzieży” współfinansujemy koszt dyżurów, pełnionych w domu przez opiekunów (132 dyżury 12-godzinne). Placówka dysponuje 17 miejscami dla osób w wieku 18-25 lat, które doświadczyły bezdomności. Oprócz schronienia i posiłków, młodzi ludzie otrzymują możliwość korzystania z pomocy specjalistów (prawnika, psychologa, terapeuty uzależnień, doradcy zawodowego) oraz z szeregu innych aktywności, organizowanych przez Fundację po DRUGIE. Osoby realizujące program zgodnie z zasadami – przestrzegające regulaminu, zachowujące trzeźwość i abstynencję oraz posiadające pracę (przez co najmniej 3 miesiące) – mają możliwość uzyskania miejsca w mieszkaniu treningowym, prowadzonym przez organizację.

Całkowity koszt projektu wynosi 77 220 zł.

Więcej przeczytasz o nim tutaj.