18 października 2021

Z ogromną satysfakcją informujemy, że nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem dla Dzieci i Młodzieży SZANSA i w okresie od października br. do września 2022 r. będziemy współfinansować działalność Centrum Pomocy Dzieciom (CPD) w Głogowie, prowadzonego przez tę organizację.

Misją Stowarzyszenia jest przeciwdziałanie wszelkim rodzajom przemocy wobec dzieci i młodzieży oraz pomaganie dzieciom krzywdzonym i ich rodzinom. Działalność organizacji jest prowadzona w ramach dwóch obszarów: Młodzieżowego Miejsca Spotkań, gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje zainteresowania, spędzać czas, realizować projekty społeczne oraz Centrum Pomocy Dzieciom, oferującego kompleksowe wsparcie najmłodszym potrzebującym i ich rodzicom/opiekunom.

CPD prowadzone przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA jest trzecią tego rodzaju placówką, której działalność współfinansujemy. Podobnie jak ma to miejsce w Centrach Pomocy Dzieciom w Gdańsku i Warszawie, głogowskie CPD wspiera dzieci oraz rodziców/opiekunów poprzez interdyscyplinarną diagnozę i interwencję. Beneficjenci mogą otrzymać m.in. pomoc psychologiczną, psychiatryczną, prawną, edukacyjną czy pediatryczną. Placówka oferuje dzieciom również możliwość uczestnictwa w psychoterapii grupowej metodą DMT (psychoterapia tańcem i ruchem), a rodzicom udział w grupie edukacyjnej podnoszącej kompetencje wychowawcze. Centrum dysponuje także przyjaznym i bezpiecznym dla dzieci pokojem przesłuchań. Placówka prowadzi ponadto działania edukacyjne skierowane do grup zawodowych, które w swojej pracy mają kontakt z dzieckiem i rodziną.

CPD w Głogowie jest jedyną taką placówką w południowo-zachodniej Polsce. Odbiorcami jej działań są dzieci z województwa dolnośląskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego. W ramach projektu współfinansowanego przez naszą Fundację zostało zaplanowanych m.in. 1540 godzin konsultacji psychologicznych i terapeutycznych, które mają objąć 300 osób.

Koszt projektu to 150 000 zł.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży SZANSA można znaleźć tutaj.

 

Galeria zdjęć

Przewiń do góry