04 kwietnia 2022

Z radością informujemy, że 1 kwietnia 2022 r. nawiązaliśmy współpracę z Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej (WCEE). Organizacja działa od 25 lat. Jej celem jest wzmocnienie poziomu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności i promowanie wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych zasad postępowania zgodnego z ideą zrównoważonego rozwoju.

W ramach współpracy finansujemy realizację drugiej edycji Konkursu „Zielone miejsce”, organizowanego przez WCEE na terenie wybranych powiatów województwa kujawsko-pomorskiego oraz mazowieckiego. Grupy, które się zgłoszą do projektu, wezmą udział w warsztatach przyrodniczych, a następnie stworzą koncepcje „Zielonych miejsc” w swoim bliskim otoczeniu. Następnie WCEE wyłoni Laureatów, którzy otrzymają nagrody w formie sadzonek roślin, niezbędnych do stworzenia „Zielonego miejsca” przyjaznego ptakom i owadom.

Projekt obejmie 400 beneficjentów, skupionych w 20 zorganizowanych grupach. Dzięki konkursowi powstanie 12 „Zielonych miejsc” w sąsiedztwie szkół, przedszkoli, uniwersytetów III wieku i siedzib kół gospodyń wiejskich.

Koszt projektu to 29 000 zł.

Więcej informacji o Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej można znaleźć tutaj.

                   

Galeria zdjęć

Scroll to Top