27 lutego 2023

W marcu rozpoczynamy współfinansowanie kolejnej edycji projektu Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Infolinia oferuje młodym osobom możliwość rozmowy lub korespondencji mailowej o problemach oraz uzyskania wsparcia w sytuacjach kryzysowych od wykwalifikowanych konsultantów i przeszkolonych wolontariuszy. Zespół Telefonu podejmuje także – wraz z odpowiednimi służbami – interwencje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia kontaktujących się osób. Fundacja Drzewo i Jutro dofinansowuje m.in. wynagrodzenia konsultantów i koordynatorów działań oraz szkolenia i superwizje zespołu Telefonu Zaufania.

Projekt realizowany będzie w okresie od 1 marca 2023 roku do 29 lutego 2024 roku, a jego koszt wynosi 600 000 zł.

Więcej przeczytasz o nim tutaj.