04 października 2021

Choć lato już minęło, to dla niektórych wakacje dopiero się skończyły. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Drzewo i Jutro w okresie czerwiec-wrzesień 2021 roku z wyjazdów wakacyjnych i wycieczek skorzystali podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce oraz podopieczni Fundacji Ocean Marzeń.

Około 150 wychowanków z SOS Wiosek Dziecięcych, Młodzieżowych Wspólnot Mieszkaniowych, Programów dla Młodzieży oraz Domów Czasowego Pobytu odpoczywało i zbierało doświadczenia w różnych zakątkach Polski – m.in. w miejscowościach nadmorskich (Łeba, Mielno), w Górach Świętokrzyskich oraz na Mazurach. Czekały na nich takie atrakcje jak wizyty w muzeach, wycieczki górskie, jazda konna, czy sporty wodne.

Wychowankowie Fundacji Ocean Marzeń mogli zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia żeglarskie podczas dwóch rejsów – szkoleniowego i wędrownego – po jeziorach mazurskich, w których łącznie wzięło udział 37 uczestników.

Wyjazdy uczyły dzieci i młodzież samodzielności oraz odpowiedzialności za siebie, umożliwiły odkrywanie nowych miejsc i poszerzenie wiedzy o świecie. Mamy nadzieję, że podopieczni wrócili do domów wypoczęci i zrelaksowani, pełni sił do nauki w nowym roku szkolnym.

Całkowity koszt obu Projektów Wakacje wyniósł 163 408 zł.