26 lutego 2021

W tym roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS) – jedna z naszych pierwszych organizacji partnerskich – obchodzi 30-lecie działalności. W ciągu pięciu lat współpracy przekazaliśmy FDDS 3 000 372,75 zł wspierając kluczowe programy i działania:

• Od 2016 roku współfinansujemy działalność Centrum Pomocy Dzieciom (CPD) w Warszawie – placówki kompleksowo i interdyscyplinarnie wspierającej dzieci z doświadczeniem przemocy i ich opiekunów. Tylko w 2020 roku z pomocy Centrum skorzystało ponad 440 osób, w tym 185 dzieci. Pomocy udzielano z uwzględnieniem ograniczeń epidemicznych, a jej formy dostosowywano do indywidualnych potrzeb beneficjentów. W ramach działalności CPD dzieci i ich opiekunowie mogli korzystać z indywidualnych porad psychologicznych, grupowych zajęć terapeutycznych, konsultacji psychiatrycznych, wsparcia socjalnego i edukacyjnego, pomocy lekarza pediatry oraz wsparcia w uczestnictwie w procesach karnych.

• Od 2017 roku współfinansujemy prowadzenie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 – jednej z najbardziej znanych infolinii, udzielającej pomocy dzieciom i młodzieży w sytuacji kryzysu psychicznego, w formie kontaktu telefonicznego i online. W 2020 roku konsultantki i konsultanci Telefonu Zaufania odebrali ponad 60 tysięcy połączeń telefonicznych od dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia. Odpisano na 12,5 tysiąca wiadomości online oraz przeprowadzono ponad 700 interwencji w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. W ubiegłym roku pracownicy musieli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, takimi jak konieczność pracy zdalnej oraz drastycznie zwiększająca się liczba sytuacji wymagających interwencji ratujących zdrowie lub życie. Mimo trudności i wyzwań związanych z pandemią udało się utrzymać ciągłość działań Telefonu Zaufania.

• Od 2019 roku współfinansujemy działalność Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku – piątej placówki w sieci Centrów Pomocy Dzieciom FDDS. Podobnie jak w Warszawie, CPD w Gdańsku zapewnia kompleksową pomoc dzieciom – ofiarom przemocy i ich opiekunom poprzez działania terapeutyczne, konsultacje psychiatryczne, pomoc grupową oraz wsparcie dzieci w uczestnictwie w procesach karnych. W 2020 roku pomoc uzyskało niemal 400 osób, z czego około połowę stanowiły dzieci.

W 2021 roku kontynuujemy wsparcie finansowe dla wszystkich dotychczasowych projektów.

Galeria zdjęć

Scroll to Top