Projekt

Stworzenie integracyjnego placu zabaw przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju, przeznaczonym dla młodych pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu. Szpital oferuje diagnozę i rehabilitację na Oddziale Ogólnoustrojowym oraz Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej dla około 70 pacjentów (do 18. roku życia) oraz konsultacje w specjalistycznych poradniach przyszpitalnych. Pomoc świadczona jest przez placówkę m.in. w formie: fizykoterapii, kinezyterapii, psychoterapii, terapii logopedycznej i terapii zajęciowej. Ponadto, w związku z długotrwałym procesem rehabilitacji, szpital zapewnia pacjentom w wieku szkolnym opiekę pedagogiczną oraz edukację z zakresu szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

Teren placu zabaw o powierzchni 325 m2 został wyrównany i przygotowany dla osób z trudnościami w poruszaniu się – umożliwia wózkom swobodny wjazd i przemieszczanie. Wyposażono go w urządzenia dedykowane osobom o różnych poziomie funkcjonowania – dla osób o większych umiejętnościach motorycznych przewidziano m.in. zestaw ze zjeżdżalniami i huśtawki, a dzieciom z niepełnosprawnością ruchową, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim, zapewniono karuzelę integracyjną i bocianie gniazda. Wybór urządzeń został skonsultowany z lekarzami, którzy najlepiej potrafili ocenić potrzeby i możliwości swoich podopiecznych.

Wybudowany plac zabaw daje pacjentom możliwość odpoczynku, zabawy z rówieśnikami, a także pozwala zaspokoić potrzebę ruchu i rozładować napięcie związane z pobytem w szpitalu. Od teraz najmłodsze dzieci będą mogły spędzać wolny czas na zabawie, wykorzystując do tego bezpieczne i kolorowe urządzenia.

Partner

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju

Cel projektu

Stworzenie bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni, umożliwiającej zabawę oraz aktywne spędzanie czasu wolnego przez pacjentów szpitala.

Czas trwania projektu

Od czerwca 2020 do marca 2022 roku.

Beneficjenci

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju – osoby z dysfunkcjami narządu ruchu.

Koszt projektu

370 751,68 PLN

Galeria zdjęć

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Uroczyste otwarcie integracyjnego placu zabaw przy szpitalu w Jastrzębiu Zdroju

29 marca z radością dokonaliśmy uroczystego otwarcia integracyjnego placu zabaw przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju. Jest…

Budowa boiska i placu zabaw przy Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju

Miło nam poinformować, że wkrótce rozpoczynamy budowę integracyjnego placu zabaw oraz wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci…

Inne projekty z tym partnerem

Nie mamy innych projektów powiązanych z tym partnerem

Scroll to Top