Projekt

Stworzenie wielofunkcyjnego boiska przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju, przeznaczonym dla młodych pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu. Szpital oferuje diagnozę i rehabilitację na Oddziale Ogólnoustrojowym oraz Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej dla około 70 pacjentów (do 18. roku życia) oraz konsultacje w specjalistycznych poradniach przyszpitalnych. Pomoc świadczona jest przez placówkę m.in. w formie: fizykoterapii, kinezyterapii, psychoterapii, terapii logopedycznej i terapii zajęciowej. Ponadto, w związku z długotrwałym procesem rehabilitacji, szpital zapewnia pacjentom w wieku szkolnym opiekę pedagogiczną oraz edukację z zakresu szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.

Przed powstaniem boiska placówka nie dysponowała bezpiecznym terenem do zajęć sportowych i ogólnorozwojowych na świeżym powietrzu. Wybudowane boisko sportowe umożliwia pacjentom grę w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę oraz udział w zajęciach rozwijających sprawność motoryczną, a także pozwala zaspokoić potrzebę ruchu i rozładować napięcie związane z pobytem w szpitalu. Podczas uroczystości otwarcia uczniowie przyszpitalnej szkoły z wielkim entuzjazmem rozpoczęli grę w piłkę, co upewniło nas, że powstanie boiska było przez nich długo wyczekiwane.

Partner

Firma TAMEX Obiekty Sportowe Spółka Akcyjna
Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju

Cel projektu

Stworzenie bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni, umożliwiającej organizowanie zajęć ruchowych przez przyszpitalną szkołę oraz aktywne spędzanie czasu wolnego przez pacjentów.

Czas trwania projektu

Od października 2020 roku do listopada 2021 roku.

Beneficjenci

Pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju – osoby w wieku do 18. roku życia z dysfunkcjami narządu ruchu.

Koszt projektu

313 573,91 PLN

 

Galeria zdjęć

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Zakończyliśmy budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego w Jastrzębiu Zdroju

5 listopada z wielką radością uroczyście otworzyliśmy kolejny obiekt przeznaczony dla młodych pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu – wielofunkcyjne boisko…

Budowa boiska i placu zabaw przy Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju

Miło nam poinformować, że wkrótce rozpoczynamy budowę integracyjnego placu zabaw oraz wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci…

Inne projekty z tym partnerem

Nie mamy innych projektów powiązanych z tym partnerem

Scroll to Top