Projekt

W 2023 roku nawiązaliśmy partnerstwo z Karkonoskim Parkiem Narodowym (KPN). W ramach projektu „Serce dla przyrody z Karkonoskim Parkiem Narodowym” zostanie przeprowadzonych 47 warsztatów edukacyjnych, które są kierowane do uczniów szkół podstawowych. Podczas zajęć zostaną poruszone m.in. kwestie dotyczące zarówno przyrody ożywionej – roślin i zwierząt, które można spotkać na terenie Parku, jak i nieożywionej – ze szczególnym uwzględnieniem walorów geologicznych Sudetów. Uczniowie poszerzą także swoją wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii.

Warsztaty zaplanowano na terenie trzech ośrodków edukacyjnych: Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne KPN „Pałac Sobieszów” w Jeleniej Górze, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie oraz Centrum Edukacyjne „Domek Laboranta” w Karpaczu.  Aby poszerzyć zasięg oddziaływania projektu i umożliwić dojazd do miejsc realizacji warsztatów, dla szkół zgłaszających taką potrzebę, zostanie zorganizowany transport autokarowy, sfinansowany z darowizny FDJ.

Partner

Karkonoski Park Narodowy

Cel projektu

Wspieranie edukacji ekologicznej dzieci z regionu Karkonoskiego Parku Narodowego.

Czas trwania projektu

Od kwietnia do października 2023 roku.

Beneficjenci

800 dzieci ze szkół podstawowych z terenu powiatu karkonoskiego oraz miasta Jelenia Góra.

Koszt projektu

40 000 PLN

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Rozpoczynamy współpracę z Karkonoskim Parkiem Narodowym!

W kwietniu 2023 roku rozpoczęliśmy projekt z Karkonoskim Parkiem Narodowym, który od 1959 roku działa na rzecz zachowania bioróżnorodności biologicznej…

Inne projekty z tym partnerem

Nie mamy innych projektów powiązanych z tym partnerem

Scroll to Top