30 sierpnia 2023

W wrześniu rozpocznie się druga edycja projektu „Święto Drzewa – Ogrody dla przyrody”, realizowanego przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja – jedną z najstarszych w Polsce organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody i prawami zwierząt.

W ramach projektu powstaną dwa „Ogrody dla przyrody”: jeden na terenie Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach (woj. śląskie), a drugi przy przedszkolu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie). Podczas wydarzeń edukatorzy Klubu Gaja przeprowadzą warsztaty dla 170 dzieci na temat różnorodności biologicznej i współzależności w przyrodzie, których istotnym momentem będzie wspólne sadzenie roślin i budowa urządzeń habitatowych dla dzikich zwierząt. Mamy nadzieję, ze Ogrody zainicjują pozytywną zmianę w przestrzeni publicznej. Włączą mieszkańców, a w szczególności dzieci, do wspólnego działania na rzecz ochrony przyrody, także tej, która jest w najbliższym otoczeniu.

Koszt projektu to 45 000 PLN, a więcej przeczytasz o nim tutaj.