Współpracę z Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej (WCEE) rozpoczęliśmy w 2022 roku. Organizacja, powstała w 1997 roku, jest związkiem stowarzyszeń działającym na rzecz środowiska naturalnego oraz edukacji przyrodniczej. WCEE działa na rzecz wzmocnienia świadomości ekologicznej oraz postępowania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W ramach współpracy z organizacją FDJ współfinansowała realizację drugiej edycji konkursu „Zielone miejsce”, skierowanego m.in. do szkół, przedszkoli i domów pomocy społecznej z wybranych powiatów województwa mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego. Wywodzące się z tych instytucji grupy zorganizowane (31) uczestniczyły w warsztatach ekologiczno-przyrodniczych, przygotowujących do stworzenia koncepcji „Zielonego miejsca” w ich najbliższym otoczeniu. Tematyka zajęć obejmowała m.in. historię ogrodów, rodzaje roślin ogrodowych i ich znaczenie dla przyrody oraz przykłady ogrodów przyjaznych dla ptaków i owadów. W warsztatach wzięło udział 621 osób. W efekcie powstało 21 prac konkursowych, z których jury wyłoniło 12 najciekawszych. I miejsce ex aequo otrzymały: Dom Pomocy Społecznej z Brwilna oraz Dom Pobytu Dziennego w Urszulewie. Autorzy 12 zwycięskich projektów otrzymali nagrody w postaci sadzonek roślin, niezbędnych do stworzenia zaprojektowanego przez siebie „Zielonego miejsca” oraz budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, które samodzielnie montowali podczas warsztatów dla Laureatów (255 uczestników). W efekcie powstało 12 pięknych Zielonych miejsc, bogatych w rośliny miododajne i zapewniających pożywienie dla ptaków.

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Utworzenie 12 Zielonych miejsc oraz wykształcenie w uczestnikach projektu umiejętności współpracy i dbałości o środowisko.

Od kwietnia 2022 roku do października 2022 roku.

Grupy zorganizowane zgłoszone do udziału w projekcie (dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci ze szkół podstawowych/ponadpodstawowych i ze świetlic środowiskowych, członkinie kół gospodyń wiejskich, seniorzy z domów pomocy społecznej) oraz ich opiekunowie (m.in. nauczyciele, wychowawcy, dyrektorzy placówek, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich).

28 999,97 PLN

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Rozpoczynamy współpracę z Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej

Z radością informujemy, że 1 kwietnia 2022 r. nawiązaliśmy współpracę z Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej (WCEE). Organizacja działa od 25…