Projekt

Stworzenie integracyjnego placu zabaw przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, który oferuje kompleksową i nowoczesną diagnozę oraz leczenie dzieci i młodzieży na Oddziale pediatrycznym (25 miejsc), a także konsultacje w specjalistycznych poradniach przyszpitalnych (około 150 konsultacji miesięcznie). Personel szpitala kładzie duży nacisk na zapewnienie najmłodszym Pacjentom sprzyjających warunków hospitalizacji, dostarczanie im pozytywnych doświadczeń oraz minimalizowanie strachu przed procedurami medycznymi.

Teren placu zabaw o powierzchni 435 m2 został przygotowany do bezpiecznego użytkowania przez pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym z niepełnosprawnością ruchową. Wyposażono go w urządzenia integracyjne (m.in. zestaw z podjazdem dla wózków, karuzelę, huśtawkę bocianie gniazdo), a także w urządzenia wymagające większej sprawności, dla pacjentów z dużą potrzebą ruchu (np. linarium). W ich wyborze oparto się na wiedzy lekarzy dotyczącej potrzeb i możliwości podopiecznych.

Plac zabaw jest dostępny dla wszystkich maluchów, które nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do zabawy na zewnątrz oraz ich rodziców. Według lekarzy, strefa zabawy na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynie na samopoczucie małych pacjentów i szybszą rekonwalescencję.

Partner

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu

Cel projektu

Stworzenie bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni, umożliwiającej zabawę oraz aktywne spędzanie czasu wolnego przez pacjentów szpitala.

Czas trwania projektu

Od maja do sierpnia 2022 roku

Beneficjenci

Pacjenci Oddziału pediatrycznego oraz poradni przyszpitalnych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Koszt projektu

272 707,12 PLN

Galeria zdjęć

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Otwarcie placu zabaw przy Szpitalu w Bolesławcu

10 sierpnia uroczyście otworzyliśmy kolejny, zaprojektowany i wybudowany przez naszą Fundację, integracyjny plac zabaw, tym razem przy Oddziale Pediatrycznym w…

Budujemy plac zabaw przy Szpitalu w Bolesławcu

Plac zabaw, który powstanie przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu będzie trzecim obiektem, wybudowanym ze środków Fundacji w tym roku….

Inne projekty z tym partnerem

Nie mamy innych projektów powiązanych z tym partnerem

Scroll to Top