Projekt

W ramach projektu zostaną zorganizowane półkolonie dla 40-ciorga dzieci w wieku 6-18 lat, które przybyły do Głogowa i okolicznych miejscowości z Ukrainy. Zajęcia planowane są w godzinach 11:00-16:00, od 4 do 8 lipca 2022 r. Uczestnicy będą pod opieką polskich stażystów Stowarzyszenia. Do prowadzenia zajęć zostaną także zaangażowani ukraińscy wolontariusze. W ramach półkolonii dzieci będą brały udział w zabawach, konkursach (głównie outdoorowych), prowadzonych metodami aktywizującymi. Z darowizny Fundacji Drzewo i Jutro zostanie sfinansowane wyżywienie dla uczestników (obiad, przekąski, owoce i napoje).

Udział w półkoloniach letnich ułatwi dzieciom aklimatyzację w lokalnym środowisku, wzmocni poczucie bezpieczeństwa i pozwoli na zredukowanie stresu wynikającego z sytuacji w Ukrainie. Zakładanym efektem długofalowym będzie także wzrost ich kompetencji językowych, co przyczyni się do lepszego funkcjonowania w grupach rówieśniczych.

Partner

Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA

Cel projektu

Celem projektu jest podniesienie jakości działań na rzecz dzieci-uchodźców wojennych z Ukrainy, przebywających na terenie powiatu głogowskiego oraz ich zintegrowanie poprzez zorganizowanie czasu wolnego (półkolonii) podczas wakacji.

Czas trwania projektu

Od czerwca do lipca 2022 r.

Beneficjenci

Odbiorcami działań będzie minimum 40 dzieci/młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, pochodzenia ukraińskiego, którzy przybyli do Głogowa/gmin powiatu głogowskiego po wybuchu wojny w Ukrainie.

Koszt projektu

7 000 PLN

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Wspieramy organizację półkolonii letnich dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

Rozpoczęliśmy kolejny projekt ze Stowarzyszeniem dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” z Głogowa, w ramach którego w dniach 4-8 lipca 2022…

Inne projekty z tym partnerem

Nie mamy innych projektów powiązanych z tym partnerem

Przewiń do góry