17 listopada 2022

W październiku 2022 roku nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Tilia z Torunia. Organizacja ta jest członkiem Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, wspierającego integrację ruchu ekologicznego w Polsce i od 2001 roku angażuje się w działania promujące zachowania i nawyki przyjazne dla przyrody oraz zmniejszające presję człowieka na środowisko naturalne. W ramach projektu „Stop zmianom klimatu!” finansujemy 60 dwugodzinnych warsztatów dla 1200 uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych z 30 placówek z województwa kujawsko-pomorskiego. Zajęcia dotyczyć będą zmian klimatu, jak również korzyści płynących z ograniczania niskiej emisji (emisji pyłów i szkodliwych gazów na wysokości do 40 m) oraz oszczędnego korzystania z wody i energii. Dodatkowo 100 uczniów z klas VII-VIII oraz ze szkół średnich weźmie udział w 5 pięciogodzinnych warsztatach „O klimacie, czyli warsztaty przygotowywania działań aktywizujących dotyczących ograniczania skutków zmian klimatu”, które odbędą się na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce, prowadzonej od 2004 roku przez Stowarzyszenie Tilia.

Całkowity koszt projektu wynosi 35 000 zł.

Więcej przeczytasz o nim tutaj.