Rozpoczynamy 3 – letni projekt z Fundacją Ocean Marzeń!
Od 2021 roku współfinansujemy Młodzieżowy Program Edukacji Żeglarskiej, prowadzony przez Fundację Ocean Marzeń (FOM). Doceniając dotychczasową współpracę i jakość realizowanych…
Współpracę z Fundacją Ocean Marzeń (FOM) rozpoczęliśmy w 2021 roku projektem „Wypłynąć po Marzenia”. Fundacja wspiera dzieci oraz młodzież z pieczy zastępczej przygotowując ich do dorosłego życia poprzez naukę żeglarstwa. FOM organizuje dla swoich podopiecznych rejsy śródlądowe i morskie, w czasie których nabywają oni umiejętności konieczne do uzyskania stopni żeglarskich, a także finansuje naukę szczególnie zainteresowanych żeglarstwem podopiecznych w szkołach morskich.
Uczestnictwo w rejsach daje wychowankom szansę na naukę współpracy, wzmacnianie poczucia własnej wartości, rozwijanie samodzielności oraz budowanie zaufania do siebie i innych. Dodatkowo działania w ramach programu służą mobilizowaniu dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz wspierają placówki opiekuńczo-wychowawcze w organizacji letniego wypoczynku.
W ostatniej zakończonej edycji projektu odbyło się 6 śródlądowych rejsów szkoleniowych (Baza na Zalewie Zegrzyńskim) oraz 9 morskich rejsów szkoleniowych (Baza w Gdańsku), w których udział wzięło łącznie 99 osób. Uczestnicy rejsów mogli nabyć pierwsze umiejętności żeglarskie lub podnieść swoje kwalifikacje i przystąpić do egzaminu na patent żeglarski także poznać i rozwijać swoje mocne strony.
Doświadczenia zdobyte podczas rejsów motywują uczestników do spełniania marzeń oraz realizowania celów edukacyjnych i zawodowych, w czym długoterminowo wspiera ich kadra FOM. Niektórzy wychowankowie mają szansę wykorzystać umiejętności żeglarskie w pracy, dołączając do grona wychowawców Fundacji Ocean Marzeń.
Projekt jest kontynuowany w latach 2024-2026.
Rozwijanie pasji i umiejętności żeglarskich u wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz kształtowanie – poprzez naukę żeglarstwa – postaw niezbędnych w dorosłym, samodzielnym życiu: odpowiedzialności za siebie i innych, sumienności i umiejętności pracy zespołowej.
Od czerwca 2021 do sierpnia 2023 roku.
Młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym w wieku 11-18 lat, wychowująca się w pieczy zastępczej, placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Od kwietnia 2024 roku do grudnia 2026 roku – 330 000 PLN
Od czerwca do sierpnia 2023 roku – 54 000 PLN
Od kwietnia do października 2022 roku – 77 299,90 PLN
Od czerwca do sierpnia 2021 roku – 45 198 PLN
Razem w latach 2021-2026 – 506 497,90 PLN