Projekt

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 1984 roku pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców, prowadząc 4 SOS Wioski Dziecięce, 2 Młodzieżowe Wspólnoty Mieszkaniowe, 2 Domy Młodzieży SOS, Dom dla Dzieci, 8 Programów „SOS Rodzinie”, 3 Centra Specjalistyczne SOS oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze typu specjalistyczno-terapeutycznego i interwencyjnego. Organizuje różnorodne formy pomocy dzieciom i młodzieży, aby jak najlepiej przygotować ją do dorosłego życia.

Od 2016roku Fundacja Drzewo i Jutro finansuje letni wypoczynek podopiecznych Stowarzyszenia SOS: dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i Domów Czasowego Pobytu oraz młodzieży z Młodzieżowych Wspólnot Mieszkaniowych i Domów Młodzieży.

Dzieciom wakacyjne wyjazdy umożliwiają odpoczynek i beztroską zabawę, której w dzieciństwie nikomu nie powinno zabraknąć. Młodzież wyjeżdżająca na wakacje może rozwijać swoje pasje i zainteresowania, podejmować nowe wyzwania, a przy tym świetnie się bawić. Wybór miejsca i rodzaju wypoczynku jest szeroki, więc każdy uczestnik może znaleźć coś dla siebie. Finansujemy organizację wyjazdów indywidualnych, rodzinnych i grupowych; o charakterze wypoczynkowym, krajoznawczym, terapeutycznym i sportowym.

W 2022 roku w wyjazdach wakacyjnych udział wzięło 172 wychowanków (dzieci i młodzieży) pod opieką 26 wychowawców. Podopieczni – ze swoimi opiekunami lub samodzielnie – uczestniczyli w wyjazdach wypoczynkowych w różnych zakątkach Polski: nad morzem (m.in. Świnoujście, Kołobrzeg, Mielno, Łazy, Rowy), nad jeziorem (różne miejscowości na Pojezierzu Mazurskim), w górach (Góry Świętokrzyskie, Zakopane) oraz w dużych miastach (Kraków, Gdańsk, Kielce). W ramach wyjazdów zapewniono dużo atrakcji w bliskości natury, m.in. ogniska, rejsy statkiem, wyjścia na kąpieliska, wycieczki górskie i zabawy na plaży. Podczas wizyt w miastach uczestnicy podziwiali zabytki, odwiedzali muzea (np. Muzeum Lotnictwa Polskiego), wesołe miasteczka (np. Energylandia) i parki trampolin. Dzieci wróciły z wyjazdów bardzo zadowolone, zintegrowane, z dobrymi wspomnieniami i nowymi doświadczeniami.

Pod koniec wakacji młodzież z Domów Młodzieży uczestniczyła w rejsie na Pojezierzu Mazurskim. Wspólny rejs miał na celu integrację przyszłych podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Większość uczestników pierwszy raz nocowała na jachtach żaglowych, więc było to dla nich niesamowite przeżycie. Podopieczni poznali zasady bezpieczeństwa i podstawy żeglugi. Oprócz możliwości żeglowania odwiedzili interesujące miejsca w Mikołajkach i Ryni.

Trójka podopiecznych spędziła czas na Półwyspie Bałkańskim, w okolicy, gdzie Adriatyk łączy się z górskimi szlakami. Podczas wypoczynku zażywali kąpieli słonecznych i morskich na pięknych plażach z wulkanicznym piaskiem.

Wakacyjne wyjazdy są ważną i skuteczną formą oddziaływań profilaktycznych, wychowawczych i terapeutycznych. Uczą też samodzielności i odpowiedzialności za siebie oraz umożliwiają odkrywanie nowych miejsc i poszerzenie wiedzy o świecie. Mamy nadzieję, że wspomnienia wakacyjnych przygód będą towarzyszyły podopiecznym Stowarzyszenia SOS przez długi czas. 🙂

W 2023 roku Fundacja Drzewo i Jutro po raz kolejny dofinansuje wakacyjne wyjazdy 155 dzieci i młodzieży oraz 25 opiekunów z SOS Wioski Dziecięce.

Partner

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

Lokalizacja

Bieszczady, Góry Świętokrzyskie, Mazury, miejscowości nadmorskie i inne lokalizacje w Polsce (m.in. Kraków, Warszawa, Szczecin, Lublin) oraz za granicą.

Czas trwania projektu

Od 2016 do 2023 roku.

Beneficjenci

Podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce: dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych w Karlinie, Biłgoraju i Kraśniku oraz Domu Czasowego Pobytu w Ustroniu i Biłgoraju, a także młodzież z Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej w Siedlcach i Domów Młodzieży w Lublinie.

Koszt projektu

2023 rok – 244 049,27 PLN
2022 rok – 280 260 PLN
2021 rok – 118 210 PLN
2020 rok – 211 668 PLN
2019 rok – 266 200 PLN
2018 rok – 374 000 PLN
2017 rok – 410 300 PLN
2016 rok – 342 100 PLN

Łącznie w latach 2016-2023 –  2 246 787,27 PLN

Galeria zdjęć

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Podsumowanie wakacji 2023

Za oknem aura już zimowa, my jednak jeszcze na chwilę wracamy wspomnieniami do wakacyjnych przygód, podsumowując wyjazdy wakacyjne dla dzieci…

Zaczynamy wakacje!

Fundacja Drzewo i Jutro od ośmiu lat dofinansowuje wypoczynek dzieci i młodzieży, które z różnych powodów znajdują się w trudnej…

Wakacje 2022

Zakończyły się wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych dofinansowane przez naszą Fundacje. W tym roku z różnych…

Wakacje czas zacząć!

Pierwsze dni wakacji to dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce czas oczekiwania na wyjazdy wakacyjne, które rozpoczną się 1 lipca….

Wakacje 2021

Choć lato już minęło, to dla niektórych wakacje dopiero się skończyły. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Drzewo i Jutro w okresie…

Za nami piąta edycja Programu Wakacje dla wychowanków SOS Wiosek Dziecięcych

Już piąty raz, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Drzewo i Jutro, podopieczni Stowarzyszenia SOS z Wiosek Dziecięcych, Młodzieżowych Wspólnot Mieszkaniowych, Programów…

Inne projekty z tym partnerem

Fundusz remontowy SOS Wiosek Dziecięcych

Fundusz przeznaczony na remonty, wyposażenie oraz dopłaty do zakupu mieszkań dla młodych osób wkraczających w dorosłość – wychowanków Stowarzyszenia SOS

Wsparcie studentów SOS Wiosek Dziecięcych

Program skierowany do podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych. Studenci otrzymują comiesięczne wsparcie finansowe w trakcie roku akademickiego, dzięki czemu mogą w

Wsparcie Programu Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych w Koszalinie

Wspieramy Program Umacniania Rodziny, prowadzony przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Koszalinie, na rzecz rodzin zagrożonych rozpadem.

Wsparcie Programu Umacniania Rodziny SOS Wiosek Dziecięcych w Biłgoraju

Program Umacniania Rodziny, prowadzony przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, na rzecz rodzin zagrożonych rozpadem.

Scroll to Top