Zaprojektowanie i budowa integracyjnego placu zabaw przy placówkach edukacyjnych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Nidzicy.

Działalność Koła jest skierowana do bardzo dużego grona odbiorców, z różnorodnych form zajęć korzysta dziennie około 300 osób z niepełnosprawnościami: od najmłodszych dzieci po osoby dorosłe. W skład placówek Koła wchodzi m.in.: Ośrodek Wczesnej Interwencji (około 190 dzieci), Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Zaczarowany Ogród” (25 dzieci), Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (36 osób w wieku od 7 do 25 lat). PSONI realizuje także wsparcie dla dorosłych z niepełnosprawnościami m.in. w formie Warsztatów Terapii Zajęciowej (55 osób), Zakładu Aktywności Zawodowej (23 osoby), czy Spółdzielni Socjalnej „Nie jesteś Sam”, zatrudniającej 6 osób z niepełnosprawnościami do prowadzenia lokalu gastronomicznego.

Nowo powstały plac zabaw, zajmujący teren o powierzchni 924,52 m2, zapewnia różnorodną stymulację zmysłową i jest atrakcyjny dla szerokiej grupy beneficjentów. Jego wyposażenie odpowiada na zróżnicowane potrzeby podopiecznych PSONI, wynikające m.in. z ich wieku oraz stopnia i rodzaju niepełnosprawności. Posiada zjeżdżalnie o różnej wysokości, tyrolkę i linarium dla osób z większą sprawnością ruchową oraz karuzelę integracyjną i huśtawkę z bezpiecznym siedziskiem dla osób z poważniejszymi trudnościami w poruszaniu się. W wyborze urządzeń uczestniczyli pracownicy PSONI, którzy najlepiej znają zarówno wyzwania rozwojowe swoich podopiecznych, jak i ich indywidualne preferencje. W związku z tym, że teren Stowarzyszenia jest dostępny również dla mieszkańców Nidzicy, możliwa będzie integracja osób będących pod jego opieką z innymi dziećmi.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI)

Stworzenie bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni, umożliwiającej zabawę oraz aktywne spędzanie czasu wolnego przez podopiecznych placówek PSONI.

Od sierpnia do listopada 2022 roku.

Podopieczni placówek edukacyjnych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Nidzicy.

483 155,75 PLN

Więcej o tym projekcie przeczytasz tutaj

Otwarcie integracyjnego placu zabaw w Nidzicy

21 listopada uroczyście otworzyliśmy kolejny, zaprojektowany i wybudowany przez naszą Fundację, integracyjny plac zabaw, tym razem przy placówkach edukacyjnych Polskiego…